Přeskočit na hlavní obsah

O společnosti

Friall s.r.o. je ryze česká firma, která vyrábí v jihočeském Táboře již více než 50 let mražené bramborové výrobky. Tradiční sortiment bramborových hranolků, vlnek a táborských kroket s jedinečnou recepturou je postupně rozšiřován o další bramborové výrobky, vyráběné převážně z českých surovin. Posledních několik let vyrábí bramborové výrobky pouze s použitím slunečnicového oleje. Sortiment výrobků byl doplněn o Falafely, vyráběné z cizrny, které jsou vhodné i pro vegetariány a vegany a jsou prosté všech alergenů. S našimi výrobky se setkáte v širší oblasti gastronomie, stejně tak v maloobchodní a velkoobchodní síti napříč Evropou. Výrobky společnosti Friall jsou populární i internetových prodejnách. V poslední době uvádíme na trh oblíbené výrobky pro přípravu v troubě a konvektomatu a to i BIO kvalitě.

V České republice jsme jedničkou na trhu mražených výrobků z brambor. Naším prvořadým cílem  je vysoká kvalita vyráběných výrobků. Péče o trvale vysokou úroveň jakosti, hygieny a bezpečnosti potravin je každoročně stvrzena auditorskou společností. Společnost Friall je držitelem certifikátu IFS a řízena systémem kritických bodů HACCP.

Naše výrobky jsou vyráběny vždy z těch nejkvalitnějších surovin, které podléhají přísným kontrolám. Dlouholetá spolupráce s českými zemědělci nám dává jistotu vždy nejkratší možné cesty brambor z pole rovnou do výroby. Skvělá chuť našich výrobků je zaručena i tím, že se při výrobě zpracovávají pouze čerstvé brambory.    

Reportáž populárního pořadu Jídlo s.r.o. na Stream.cz

S kečupem, nebo s tatarkou? To je zásadní otázka při konzumaci populární pochoutky! Na výrobu hranolek, jichž se v Česku sní 3,5 kg ročně na hlavu, se jedeme podívat do Tábora. Dozvíte se mimo jiné tipy, jak je správně připravovat a na co si dávat pozor při nákupu. "Myslím si, že Češi jsou hodně zaměřeni na cenu, mají dojem, že dražší výrobky jsou stejně kvalitní jako ty levnější," říká ředitel společnosti Friall, s. r. o., Ing. Josef Hlavinka.

 

Jídlo, s.r.o. - reportáž Hranolky    Jídlo, s.r.o. - bonusový materiál Krokety